- Marque
- Qualité
- Formaat
Hulp nodig?
Contact :
info@bouwdeal.be
+32 9 365 64 87
Heures d'ouverture :
Du lundi au vendredi, de 7 h à 18 h
Le samedi, de 8 h à 12 h
Salle d'exposition / Retraits :
Oosterzelesteenweg 121-123
9230 Wetteren
Briques de parement
WFD Mardale Antique Lot
€0,39 Excl Tax
WFD Topaas Lot
€0,39 Excl Tax
240x65x50 Cosmopolis Salma Rose Lot
€0,51 Excl Tax
WFD Old Welwyn Lot
€0,39 Excl Tax
Cosmopolis Sunset Rose Lot 240x65x50
€0,56 Excl Tax
Cassia Basis Grafietzwart Lot 400x95x48
€1,01 Excl Tax
Eco LF Byblos Grijs Lot
€0,77 Excl Tax
Eco LF Tornis Beige Lot
€0,74 Excl Tax
Eco RF Barn Bruin Lot
€0,33 Excl Tax
Eco RF Basis Metrop. Bruin Lot
€0,30 Excl Tax
Eco RF Basis Metrop. Rood Zwart Lot
€0,26 Excl Tax
Eco RF Dover Wit Lot
€0,40 Excl Tax
MF Betula Lot
€0,42 Excl Tax
MF Grijs Bruin Extra Genu. Lot
€0,56 Excl Tax
MF Lichtgrijs Wit Basaltgrijs TW L Lot
€0,69 Excl Tax
MF Marono Rood Lot
€0,35 Excl Tax
SCR Geel Wit Lot 288x88x88
€0,83 Excl Tax
SCR Eco RF Betula Lot
€0,30 Excl Tax
SCR MF Basis Navajo Wit Lot
€0,76 Excl Tax
SCR MF Sedona Lot
€0,57 Excl Tax
WFD Aries Lot
€0,37 Excl Tax
WFD Chester Red Blend Lot
€0,34 Excl Tax
WFD Stirling Smooth Black Lot
€0,70 Excl Tax
Eco WF Veldbloem Lot
€0,31 Excl Tax
NF Blavand Lot
€0,46 Excl Tax
NF Cinder Grijs Zwart Wit Lot
€0,65 Excl Tax
NF Morado Lot
€0,54 Excl Tax
SCR WF Veldbloem Gesmoord Lot
€0,61 Excl Tax
WFD Cinder Grijs Zwart Wit Lot
€0,50 Excl Tax
WFD Amarillo Lot
€0,39 Excl Tax
WFD Barok Lot
€0,39 Excl Tax
WFD Dorado Lot
€0,39 Excl Tax
WFD Duinbergen Lot
€0,39 Excl Tax
WFD Grijs Lot
€0,45 Excl Tax
WFD Highbride Multi Lot
€0,35 Excl Tax
ECO Iluzo Albius Lot
€0,55 Excl Tax
ECO Luzo Nerus Lot
€0,54 Excl Tax
ECO RF Abllius Lot
€0,51 Excl Tax
ECO RF Notus Lot
€0,53 Excl Tax
Eco WF Helios Wit Lot
€0,51 Excl Tax
RF40 ALBIUS LOT
€0,58 Excl Tax
WFD Bijou Lot
€0,39 Excl Tax
WFD Jaune Perle Lot
€0,40 Excl Tax
WFD VB Mayfield Yellow Lot
€0,41 Excl Tax
WFD VB Saumon Lot
€0,38 Excl Tax
Guinea Abrasil Rustic Lot 288x88x88
€1,17 Excl Tax
WFD RAMECROIX LOT
€0,48 Excl Tax
WFD RAMECROIX SPEC. RESERVE LOT
€0,36 Excl Tax
Nelissen Nuance Maranello WV50 210x100x50
€215,80 Excl Tax
Nelissen Koloro Crema WV50 210x100x50
€305,25 Excl Tax
![]() | Grote voorraad - beste prijzen Bouwdeal beschikt over meer dan 2000 pallets gevelstenen. |
| Hulp nodig? Jochim - specialist gevelstenen verkoop@bouwdeal.be - 09 369 48 88 | |
Kies je voor een verlijmde baksteen of voor traditioneel metselwerk?
Waarom kiezen voor verlijmde bakstenen?
- Snellere installatie: verlijmde bakstenen plaatsen gaat sneller dan het traditioneel metselwerk. Dit zorgt voor een kortere bouwtijd.
- Onderhoudsvriendelijk: een gevel met gelijmde bakstenen heeft over het algemeen minder onderhoud nodig dan metselwerk met traditionele voegen. Er zijn immers geen voegen die vuil kunnen worden, kunnen verslijten of beschadigen.
- Duurzaamheid en stevigheid: een gelijmde gevel is tot drie keer sterker dan een traditioneel gemetselde gevel. De robuuste gevelconstructie is bestand tegen diverse weersomstandigheden en heeft een lange levensduur.
- Minder vochtproblemen: verlijmde bakstenen verminderen het risico op vochtindringing, omdat er geen open voegen zijn waar water kan doordringen. Hierdoor blijft de gevel droger en is er minder kans op vochtproblemen zoals schimmelvorming en beschadiging van de constructie.
- Verbeterde isolatie: omdat er geen voegen zijn tussen de bakstenen, kan er minder warmte ontsnappen. Een betere isolatiewaarde van de gevel bevordert de energie-efficiëntie van het gebouw.
- Moderne en strakke uitstraling: geen zichtbare voegen zorgen voor een naadloze en uniforme look, waardoor verlijmde bakstenen perfect passen bij een hedendaagse architectuur.
Ze duiken steeds vaker op in het straatbeeld: egaal uitziende gevels zonder zichtbare voegen. Dit pure baksteeneffect verkrijgt men door de bakstenen te lijmen. Hiervoor kan men gebruik maken van de lijmmortel van Weber of Seifert.
Het effect van een gevel zonder zichtbare voegen oogt eigentijds en minimalistisch. Dit maakt het een aantrekkelijke keuze voor moderne bouwstijlen die een strakke uitstraling vereisen.
Bij het verlijmen van gevelstenen kan de voeg versmald worden tot circa 4 mm, terwijl die normaal gezien zo’n 10 à 12 mm breed is. Zo’n smalle voeg heeft als voordeel dat de gekozen baksteen alle aandacht krijgt!
Waarom kiezen voor het traditionele metselwerk?
- Duurzaam en sterk, efficiënte waterafvoer dankzij voegen:gemetselde gevels zijn robuust en kunnen verschillende weersomstandigheden weerstaan. De voegen zorgen voor een natuurlijke waterafvoer, waardoor vochtproblemen worden verminderd.
- Alle metselverbanden zijn mogelijk:bij het traditioneel metselen heeft men de keuze uit tal van metselverbanden. Een uniek gekozen metselverband geeft extra karakter aan jouw project.
- Keuze uit tal van voegkleuren:elke kleurtoon geeft jouw gevel telkens een ander, uniek karakter. De combinatie van voeg- en gevelsteen zorgt voor een mooi samenspel.
- Tijdloze charme met een ambachtelijke toets:een gemetselde gevel straalt een traditionele, tijdloze charme uit.
- Goedkoper dan verlijmen:Traditioneel metselwerk komt goedkoper uit dan verlijmen. Cementmortel kost doorgaans minder dan lijmmortel, bovendien zijn er minder bakstenen nodig.
Er zijn diverse soorten buitenmuurstenen, zoals:
- Handvorm (HV): stenen met een grillige structuur.
- Vormbak (VB): stenen met een gladde en strakke structuur.
- Wasserstrich (WS): stenen met een relatief glad en lichtgeschaafde structuur.
- Strengpers (SP): stenen met een strakke vorm en een harde structuur.
Ons aanbod is vooral toegespitst op gevelstenen in handvorm in diverse maten, zoals:
- 188x88x48 mm Moduul 50
- 210x65x50 mm Ecobrick
- 210x100x50 mm Waalformaat
- 215x102x65 mm Engels formaat

